Üretim alanı çimento olan, Türkiye'de her yıl ilk 500 firma arasında yer alan ve sektöründe önemli bir pazar payına sahip olan Bolu Çimento, Bolu ili kurumlar vergisi rekortmenliğini sürdürmektedir.

Yaratıcılık, şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, rekabetçilik, insana ve çevreye saygı, müşteri ve çalışanların mutluluğu, mükemmeliyet ve OYAK kültürü, Bolu Çimento San. A.Ş.'nin vazgeçilmez değerleridir.

Bolu Çimento San. A.Ş., sayılan değerler doğrultusunda "önce insan" anlayışıyla faaliyetlerini yürütmekte; ortaklarına, pay sahiplerine, çalışanlarına, tedarikçilerine, rakiplerine, çevreye, topluma ve insanlığa karşı güvenilirlik ve saygınlık simgesi olmayı hedeflemektedir.

Bolu Çimento San. A.Ş., 2007’de bu konulara verdiği önemin ve desteğin bir kanıtı olarak Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak, insan hakları, iş gücü, çevre ve yolsuzluğun önlenmesi ilkelerini, kültürünün ve süregelen günlük uygulamalarının bir parçası yapmayı taahhüt etmektedir.

10 ilke çerçevesinde yapılan çalışmaları içeren "İlerleme Raporu" toplumsal sorumluluk ve şeffaflığı desteklemek için OYAK Çimento internet sitesinden kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

Bolu Çimento Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu